![]() Przed zabiegiem implantacjiPrzed planowanym zabiegiem umieszczenia implantów należy wyleczyć wszystkie stany zapalne jamy ustnej, próchnicÄ™. W razie wystÄ™powania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzÄ…cym pacjenta. NiezbÄ™dne jest również wykonanie zdjÄ™cia panoramicznego wszystkich zÄ™bów - pantomogramu. ZdjÄ™cie to dostarcza lekarzowi informacji o iloÅ›ci i jakoÅ›ci tkanki kostnej, w której ma być umieszczony implant. Jeszcze do niedawna brak odpowiedniej iloÅ›ci koÅ›ci wykluczaÅ‚ możliwość wszczepienia implantu. DziÅ›, na szczęście, nie stanowi to już przeciwwskazania do tej metody leczenia, ponieważ istniejÄ… techniki pozwalajÄ…ce na uzupeÅ‚nienie braku koÅ›ci za pomocÄ… przeszczepu koÅ›ci lub zastosowanie preparatów koÅ›ciozastÄ™pczych. Aby implant byÅ‚ skuteczny przez wiele lat, należy bezwzglÄ™dnie przestrzegać zasad higieny jamy ustnej. Pacjent powinien wiedzieć, jak należy je myć, aby osiÄ…gnąć zadowalajÄ…cy lekarza efekt, wiÄ™c czÄ™sto musi być poddany okresowi próbnemu, w którym bÄ™dzie skutecznie utrzymywaÅ‚ higienÄ™ jamy ustnej na odpowiednio wysokim poziomie. Jeste¶ tutaj » Edukacja Implanty » przed zabiegiem implantacji
|
||
Pozostale strony
Budowa Implantów
W³a¶ciwe przygotowanie ka¿dego rodzaju implantów to dobór materia³u na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumia³, jak ogromne znaczenie mo¿e mieæ ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale równie¿ ortopedycznych.
Implanty piersi
¯el silikonowy i roztwór soli (solanka) s± wype³niaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kszta³ty implantów piersi
Implanty o zbli¿onym do naturalnego kszta³tu przypominaj±cego ³zê uk³adaj± siê wzd³u¿ naturalnych linii cia³a. |
Internetowy poradnik o implantach. Informacje o budowie implantów, historii powstania, kszta³ty implantów piersi, zabieg implantacji.|--> ![]() ImplantyUtrata nawet pojedyñczego zêba nie jest obojêtna dla ca³ego uk³adu gryzienia i ka¿dy ubytek wymaga jak najszybszego uzupe³nienia. Zostawienie pustego miejsca po zêbie jest powa¿nym b³êdem. Zêby bowiem tworz± tak spójny zespó³, ¿e zaczynaj± siê przesuwaæ lub wysuwaæ, aby spotkaæ inne, z którymi mog³yby kontaktowaæ. Utrata jednego lub wiêkszej ilo¶ci zêbów daje kilka mo¿liwo¶ci uzupe³nienia ich. Jedn± z nich jest umieszczenie w ko¶ci implantu czyli sztucznego korzenia. Wspó³czynnik powodzenia implantów stomatologicznych jest wysoki. D³ugookresowe powodzenie zabiegu zawdziêczamy samemu tytanowi, jednak ca³y czas prowadzone s± badania maj±ce na celu udoskonalenie powierzchni aby skracaæ czas gojenia i redukowaæ do minimum ryzyko odrzutu. Materia³oznawstwo i technologie produkcji implantów rozwijaj± siê dynamicznie, a wspólne do¶wiadczenia medycyny i fizyki umo¿liwiaj± ewolucjê wspó³czesnych systemów. Zarówno powierzchnia czê¶ci wewn±trz kostnej jak i rozwi±zania konstrukcji nadbudowy dynamicznie nad±¿aj± nad stawianymi coraz wy¿ej poprzeczkami przez chirurgiê i kosmetykê.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecno¶æ m³odej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie wystêpowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadziæ w porozumieniu z lekarzem prowadz±cym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutuj±cym na estetykê, stabilizacjê i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usuniêciu zêba, przygotowujemy zêbodó³.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usuniêciu zêba, przygotowujemy zêbodó³. |
|