Implanty piersi

Powiekszanie piersi

Implant piersi składa się z pokrycia (torebki z elastomeru silikonowego), którą wypełnia się zwykłym żelem silikonowym bądź też miękkim, spoistym silikonowym żelem posiadającym pamięć kształtu. Implanty mogą być również wypełnione roztworem fizjologicznym soli.

Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi. Oprócz nich, przeprowadzano również eksperymenty z takimi alternatywnymi wypełniaczami, jak olej sojowy, PVP i Hydrogel.

O każdym z wypełniaczy będzie mógł ci opowiedzieć więcej Twój lekarz.

Wybór, którego należy dokonać dotyczy nie tylko wypełniacza, ale także bardzo różnych form pokryć mieszczących w sobie implant. Ich powierzchnia może być szorstka (teksturowana) bądź gładka i w różny sposób oddziaływać z tkanką otaczającą implant. Tworzenie torebki łącznotkankowej jest normalną reakcją organizmu w kontakcie z jakąkolwiek nienaturalną tkanką, taką jak proteza stawu biodrowego, sztuczna zastawka serca czy nawet drzazga tkwiąca w skórze. W przypadku implantów piersi zdarza się czasem, że torebka ta obkurcza się powodując twardnienie i bolesność sutków. Szorstkość powierzchni pokrycia implantu umożliwia w pewnym stopniu przyleganie do niego otaczającej tkanki, co zmniejsza ryzyko wystąpienia obkurczania się torebki łącznotkankowej.Jesteś tutaj » Edukacja Implanty » powiekszanie piersi
 
Pozostale strony
Budowa Implantów
Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.
Implantologia
Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii.
Implanty piersi
Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kształty implantów piersi
Implanty o zbliżonym do naturalnego kształtu przypominającego łzę układają się wzdłuż naturalnych linii ciała.
Powiekszanie piersi
Czym jest powiekszanie piersi, jakie sa metody, przeciwwskazania i uroki.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecność młodej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutującym na estetykę, stabilizację i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Polityka Prywatnosci |

Informacje zawarte na stronie pełnią jedynie funkcję informacyjną. Przed zastosowaniem się do wskazówek należy skonsultować się z lekarzem.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Copyright © 2005-2006 by Edukacja Implanty
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją