![]() Implanty piersiImplant piersi składa się z pokrycia (torebki z elastomeru silikonowego), którą wypełnia się zwykłym żelem silikonowym bądź też miękkim, spoistym silikonowym żelem posiadającym pamięć kształtu. Implanty mogą być również wypełnione roztworem fizjologicznym soli. Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi. Oprócz nich, przeprowadzano również eksperymenty z takimi alternatywnymi wypełniaczami, jak olej sojowy, PVP i Hydrogel. O każdym z wypełniaczy będzie mógł ci opowiedzieć więcej Twój lekarz. Wybór, którego należy dokonać dotyczy nie tylko wypełniacza, ale także bardzo różnych form pokryć mieszczących w sobie implant. Ich powierzchnia może być szorstka (teksturowana) bądź gładka i w różny sposób oddziaływać z tkanką otaczającą implant. Tworzenie torebki łącznotkankowej jest normalną reakcją organizmu w kontakcie z jakąkolwiek nienaturalną tkanką, taką jak proteza stawu biodrowego, sztuczna zastawka serca czy nawet drzazga tkwiąca w skórze. W przypadku implantów piersi zdarza się czasem, że torebka ta obkurcza się powodując twardnienie i bolesność sutków. Szorstkość powierzchni pokrycia implantu umożliwia w pewnym stopniu przyleganie do niego otaczającej tkanki, co zmniejsza ryzyko wystąpienia obkurczania się torebki łącznotkankowej. Jesteś tutaj » Edukacja Implanty » ISO implanty piersi
|
||
Pozostale strony
Budowa Implantów
Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.
Implanty piersi
Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kształty implantów piersi
Implanty o zbliżonym do naturalnego kształtu przypominającego łzę układają się wzdłuż naturalnych linii ciała. |
Internetowy poradnik o implantach. Informacje o budowie implantów, historii powstania, kształty implantów piersi, zabieg implantacji.|--> ![]() ImplantyUtrata nawet pojedyńczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. Utrata jednego lub większej ilości zębów daje kilka możliwości uzupełnienia ich. Jedną z nich jest umieszczenie w kości implantu czyli sztucznego korzenia. Współczynnik powodzenia implantów stomatologicznych jest wysoki. Długookresowe powodzenie zabiegu zawdzięczamy samemu tytanowi, jednak cały czas prowadzone są badania mające na celu udoskonalenie powierzchni aby skracać czas gojenia i redukować do minimum ryzyko odrzutu. Materiałoznawstwo i technologie produkcji implantów rozwijają się dynamicznie, a wspólne doświadczenia medycyny i fizyki umożliwiają ewolucję współczesnych systemów. Zarówno powierzchnia części wewnątrz kostnej jak i rozwiązania konstrukcji nadbudowy dynamicznie nadążają nad stawianymi coraz wyżej poprzeczkami przez chirurgię i kosmetykę.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecność młodej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutującym na estetykę, stabilizację i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół. |
|