Historia Implantów

Historia Implantów

Mechanizm łączenia się elementów tytanowych z otaczającą kością odkryto przypadkowo, podczas eksperymentów prowadzonych w Szwecji przez profesora Ingvara Branemarka i jego współpracowników w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Branemark jest lekarzem, a nie stomatologiem i interesował się mikrokrążeniem krwi w kościach oraz procesami gojenia się ran. Zjawiska te badał za pomocą mikroskopii witalnej (przyżyciowej), techniki pozwalającej na preparowanie i obserwowanie pod mikroskopem cienkiej warstwy żywej tkanki. Aby usprawnić swe badania, posługiwał się wszczepialnym, osadzonym w metalu urządzeniem optycznym, umieszczanym chirurgicznie w kości.

Technika ta nie była niczym nowym. Co jednak okazało się tu istotne, to fakt, że zawsze, gdy narzędzia obserwacyjne wykonano z tytanu i umieszczono w kości w sposób możliwie bez urazowy, kość bardzo silnie przywierała do powierzchni tytanowej.

Żywa kość zrastała się z powierzchnią metalową konstrukcji w takim stopniu, jaki do tej pory uważano za niemożliwy. Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.

Nazwał ten proces zrostu osteointegracją i poświęcił się bardziej szczegółowym badaniom tego niezwykłego zjawiska.



Jesteś tutaj » Edukacja Implanty » ISO historia implantow
 
Pozostale strony
Budowa Implantów
Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.
Implantologia
Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii.
Implanty piersi
Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kształty implantów piersi
Implanty o zbliżonym do naturalnego kształtu przypominającego łzę układają się wzdłuż naturalnych linii ciała.

Internetowy poradnik o implantach. Informacje o budowie implantów, historii powstania, kształty implantów piersi, zabieg implantacji.|--> Implanty

Implanty

Utrata nawet pojedyńczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem.

Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. Utrata jednego lub większej ilości zębów daje kilka możliwości uzupełnienia ich. Jedną z nich jest umieszczenie w kości implantu czyli sztucznego korzenia.

Współczynnik powodzenia implantów stomatologicznych jest wysoki. Długookresowe powodzenie zabiegu zawdzięczamy samemu tytanowi, jednak cały czas prowadzone są badania mające na celu udoskonalenie powierzchni aby skracać czas gojenia i redukować do minimum ryzyko odrzutu.

Materiałoznawstwo i technologie produkcji implantów rozwijają się dynamicznie, a wspólne doświadczenia medycyny i fizyki umożliwiają ewolucję współczesnych systemów.

Zarówno powierzchnia części wewnątrz kostnej jak i rozwiązania konstrukcji nadbudowy dynamicznie nadążają nad stawianymi coraz wyżej poprzeczkami przez chirurgię i kosmetykę.

Powiekszanie piersi
Czym jest powiekszanie piersi, jakie sa metody, przeciwwskazania i uroki.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecność młodej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutującym na estetykę, stabilizację i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Polityka Prywatnosci |

Informacje zawarte na stronie pełnią jedynie funkcję informacyjną. Przed zastosowaniem się do wskazówek należy skonsultować się z lekarzem.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Copyright © 2005-2006 by Edukacja Implanty
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją